Start Coronavirus Pfizer i AstraZeneca są skuteczne przeciwko wariantowi indyjskiemu

Pfizer i AstraZeneca są skuteczne przeciwko wariantowi indyjskiemu

346
0

Badania wykazały, że szczepionki przeciw koronawirusowi Pfizer i AstraZeneca są wysoce skuteczne przeciwko wariantowi zidentyfikowanemu w Indiach.

Dwa wstrzyknięcia każdej szczepionki zapewniają ochronę przed odmianą indyjską koronawirusa. Jednak obie szczepionki były skuteczne tylko w 33% przeciwko wariantowi indyjskiemu trzy tygodnie po pierwszej dawce. W porównaniu z 50% skutecznością przeciwko wariantowi z Kent.

Public Health England, która przeprowadziła badanie, stwierdziła, że ​​szczepionki prawdopodobnie będą jeszcze skuteczniejsze w zapobieganiu przyjęciom do szpitala i zgonom.

Szczepionka Moderna jest również stosowana w Wielkiej Brytanii od kwietnia, ale badanie wykazało, że liczby osób, które ją otrzymały, były zbyt małe, aby uwzględnić ją w swoich badaniach.

Sekretarz zdrowia Matt Hancock powiedział, że odkrycia dały mu „coraz większą pewność”, że ostatni etap złagodzenia restrykcji w Anglii może nastąpić 21 czerwca. Dodał, że dane pokazują, że podanie obu dawek szczepionki jest „absolutnie niezbędne”.

PoprzedniKrólowa z wizytą na lotniskowcu HMS Queen Elizabeth w Portsmouth
NastępnyGranica Wielkiej Brytanii ma stać się „w pełni cyfrowa”