Start Southampton Petycja zapoczątkowana przez mieszkańców Southampton ma już ponad 120 tys. podpisów

Petycja zapoczątkowana przez mieszkańców Southampton ma już ponad 120 tys. podpisów

1023
0

Petycja, w której mieszkańcy domagają się obowiązkowego instalowania zraszaczy w mieszkaniach ma już ponad 120 tys. podpisów. Petycja ta została zapoczątkowana w Southampton.

Kampania zapoczątkowana przez mieszkańców Southampton wzywa brytyjską premier Theresę May do ustanowienia prawa, które nakazywałoby obowiązkowe zainstalowanie zraszaczy w wieżowcach.

Zbieranie podpisów zaczęła mieszkanka Redbridge. Kobieta spodziewała się co najwyżej 500 podpisów, nie przypuszczała, że akcja rozprzestrzeni się na cały kraj.

Do zorganizowania petycji zmusiły kobietę ostatnie wydarzenia w Londynie. Londyńska policja podała w sobotę, że w pożarze Grenfell Tower zginęło co najmniej 58 osób, ale nie jest to ostateczny bilans. Według nieoficjalnych informacji telewizji Sky News ofiar śmiertelnych może być ponad 70.

Zbudowany w 1974 roku 24-piętrowy blok mieszkalny Grenfell Tower, w którym znajdowało się 120 mieszkań zapalił się przed godziną 1.00 z wtorku na środę. To jeden z najpoważniejszych pożarów budynków mieszkalnych w historii Wielkiej Brytanii.

PoprzedniOtwarcie nowego sklepu w centrum handlowym Westquay
NastępnyCoraz więcej Brytyjczyków występuje o niemieckie obywatelstwo