Start Coronavirus Personel szkół w Hampshire zaniepokojony trudnościami z utrzymaniem dystansu społecznego

Personel szkół w Hampshire zaniepokojony trudnościami z utrzymaniem dystansu społecznego

426
0

Wezwano rząd do ochrony pracowników szkół w Hampshire w związku z obawami, że dystans społeczny jest „bardzo trudny” do utrzymania z szkołach.

Związki zawodowe stwierdziły, że pracownicy szkół w Hampshire są zaniepokojeni, ponieważ dystans społeczny wśród dzieci jest „bardzo trudny” do utrzymania, a pracownicy mają „bliski kontakt” z uczniami.

Szefowie związków powiedzieli, że pracownicy szkół w Hampshire są narażeni na „zbyt duże ryzyko” i uważają, że nie mają „odpowiedniej ochrony”. Obawy pojawiły się, gdy ogłoszono, że 5 listopada rozpocznie się ogólnokrajowy lockdown, jednak szkoły pozostaną otwarte.

Rząd powiedział, że ryzyko dla edukacji i dobrego samopoczucia dzieci wynikające z nieuczęszczania do szkoły przeważa nad jakimkolwiek innym ryzykiem. Jednak niektóre związki zawodowe wzywają do zamknięcia szkół podczas lockdownu, podczas gdy inne proszą o dalsze wsparcie.

Callum Williamson, sekretarz oddziału Unison w Hampshire, powiedział: „Dzieciom bardzo trudno jest zachować dystans społeczny, więc mają bliski kontakt z personelem. Szczególnie jeśli te dzieci mają szczególne potrzeby. Niemal codziennie słyszymy obawy ludzi, którzy pracują w szkołach i martwią się o swoje bezpieczeństwo w pracy z powodu Covid.”

Według rady hrabstwa od września w 534 szkołach odnotowano 133 przypadki koronawirusa. Spośród tych przypadków 114 odnotowano w październiku.

PoprzedniWłaściciel Primarka planuje dłuższe godziny otwarcia sklepów po zakończeniu lockdownu
NastępnyKoronawirus w szkole w Southampton. Potwierdzenych 27 przypadków Covid-19