Start Coronavirus Personel NHS zagrożony z powodu braku wyposażenia ochronnego

Personel NHS zagrożony z powodu braku wyposażenia ochronnego

818
0

Jeden z lekarzy powiedział BBC, że pracownicy służby zdrowia na pierwszej linii czują się jak „mięso armatnie”, ponieważ nie mają dostępu do sprzętu, takiego jak chociażby maski na twarz.

Pracownicy służby zdrowia wyrazili również obawy, że zbyt mało z nich jest testowanych na obecność wirusa. Lekarze martwią się, że zwiększa to prawdopodobieństwo zarażenia wirusem, a następnie rozprzestrzenia go wśród pacjentów.

Premier Boris Johnson powiedział, że Wielka Brytania ma zapasy sprzętu ochrony osobistej (PPE).

Dr Frances Mair powiedziała, że również ​​jej praktyka lekarska w Szkocji, jak wiele innych, wciąż nie ma środków ochrony osobistej, których potrzebuje, aby zapewnić bezpieczeństwo.

– Lekarze, pielęgniarki i inni pracownicy służby zdrowia chcą dać z siebie wszystko w tej pandemii. Chcemy opiekować się naszymi pacjentami i wspierać osoby chore, ale nie posiadając odpowiedniego lub najlepszego sprzętu ochronnego zagraża to nam i pacjentom – powiedziała dr Frances Mair. – To bardzo przygnębiające, gdy słyszysz o kolegach rozmawiających o tym, jak czują się jak mięso armatnie, wysyłane na śmierć. – dodaje.

Dr Nishant Joshi, który pracuje w pogotowiu ratunkowym w Luton i szpitalu ogólnym Dunstable, powiedział: – Walczymy z niewidzialnym wrogiem, z zasłoniętymi oczami, obiema rękami związanymi za naszymi plecami, a pracownicy służby zdrowia są poważnie zagrożeni.

Porównał warunki, w jakich personel medyczny będzie pracował, do strefy wojennej, mówiąc, że liczba pracowników służby zdrowia, którzy zachorowali w Chinach, pokazała powagę sytuacji.

Pracownicy służby zdrowia mogą być narażeni na większe ryzyko, ponieważ mogą być narażeni na wyższe dawki wirusa.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniKrystian Kwarta uznany winnym zgwałcenia kobiety w centrum handlowym Westquay
NastępnyJohn Lewis zamyka wszystkie swoje sklepy