Start Southampton Personel NHS uratował życie małej dziewczynki której rodzice uciekli z Syrii

Personel NHS uratował życie małej dziewczynki której rodzice uciekli z Syrii

342
0

Pracownicy NHS w Southampton uratowali życie małej dziewczynki po tym, jak jej rodzice uciekli z Syrii, gdy wybuchł konflikt.

Maasom tosyryjski uchodźca, który obecnie mieszka w Hampshire z żoną Hibą, czteroletnią córką Nasrin i trzyletnim synem Omarem. Maasom i Hiba mieszkali w obozie dla uchodźców w Iraku, kiedy urodziła się Nasrin.

Ich córka urodziła się z rzadką chorobą serca, a badanie USG wykazało, że Nasrin potrzebowała zabiegu, który wymagał dwóch skomplikowanych operacji.

Maasom wyjaśnił: „Wyjechaliśmy ze względu na sytuację bezpieczeństwa, zwłaszcza że nie mieliśmy obywatelstwa syryjskiego. Nasza sytuacja w Damaszku była bardzo trudna, więc musieliśmy wyjechać. Mieszkaliśmy przez osiem lat w Kurdystanie w Iraku. Spędziliśmy osiem lat w obozie dla uchodźców.”

Nasrin została zaakceptowana przez brytyjski program przesiedleń (znany jako Syrian Vulnerable Persons Resettlement Scheme lub VPRS), który daje niewielkiej liczbie wrażliwych osób szansę na odbudowanie życia w Wielkiej Brytanii.

Po przybyciu do UK rodzina została zabrana prosto do Szpitala Uniwersyteckiego w Southampton, gdzie Nasrin została ustabilizowana i przygotowana do pierwszej z dwóch operacji serca.

Operacja trwała osiem godzin. Po 40 dniach i drugiej operacji rodzina mogła udać się do swojego domu w Andover, aby rozpocząć życie w nowym kraju.

PoprzedniRada przedstawia plany dotyczące infrastruktury rowerowej po grupowych apelach o zmiany
NastępnyCovid i Brexit spowodowały, że jarmarki bożonarodzeniowe są uboższe w tym roku