Start Polecane Personel kolei South Western Railway z wideo rejestratorami

Personel kolei South Western Railway z wideo rejestratorami

318
0

Kamery wideo noszone na ciele są wprowadzane na sieć kolejową po udanym okresie próbnym.

Strażnicy, asystenci obsługi klienta i inni pracownicy pracujący dla South Western Railway (SWR) będą nosić kamery, aby zapobiec próbom ataków, gróźb i nadużyć.

Wprowadzane środki to wynik procesu zaoferowanego pilotażowo pracownikom w zajezdni Fratton, rozpoczętego w czerwcu 2021 roku.

Kamery są obecnie wprowadzane w Bournemouth, Richmond, Weymouth, Farnham, Woking, Eastleigh, Portsmouth i Guildford.

Wkrótce będą je nosić także pracownicy SWR pracujący w Salisbury i Basingstoke.

Firma poinformowała, że urządzenia ​​ wraz z istniejącą infrastrukturą  kamer CCTV posłużą do przechwytywania lepszej jakości dowodów dla organów ścigania i spraw w sądzie.

’Zachowania antysocialne’

Christian Neill, dyrektor ds. obsługi klienta w SWR, powiedział, że „bezpieczeństwo klientów i współpracowników” jest najwyższym priorytetem firmy.

 „Zawsze szukamy sposobów, aby pomóc naszym klientom podróżować z większą pewnością i zapewnić, aby również nasi  współpracownicy czuli się bezpieczniej w pracy”.

„Kamery noszone przy ciele mają właśnie w tym pomóc, odstraszając antyspołeczne zachowania w naszych usługach i zmniejszając liczbę napaści, których doświadczają nasi koledzy w pracy”.

NHS ogłosił na początku ubiegłego roku, że pracownicy karetek w Anglii również otrzymają podobne urządzenia, po tym, jak ataki na ich pracowników wzrosły o prawie jedną trzecią w ciągu pięciu lat.

Północne i południowo-wschodnie firmy kolejowe już teraz udostępniają personelowi wideo rejestratory.

PoprzedniPlany dotyczące nowego bankomatu w Westquay
NastępnyKierowca BMW przejechał po chodniku w Southampton, aby ominąć czerwone światło