Start Coronavirus Październikowe plany lockdownu „opracowane” przez rząd – lista ograniczeń

Październikowe plany lockdownu „opracowane” przez rząd – lista ograniczeń

1592
0

Rząd rozważa wprowadzenie krótkiego lockdownu w październiku, jeśli liczba hospitalizacji z powodu Covid będzie nadal rosła.

Chociaż pełny lockdown jest mało prawdopodobny, poinformowano, że niektóre ograniczenia w podróżowaniu mogą zostać ponownie wprowadzone. Pełny lockdown byłby postrzegany jako ostatnia deska ratunku, ale przedłużony semestr szkolny do początku listopada mógłby zostać wykorzystany do wstrzymania rosnącej liczby przyjęć do szpitala.

Zakrycia twarzy mogą również powrócić i podobno rząd rozważa powrót do dystansu społecznego i ograniczenia spotkań towarzyskich.

Informacjom o ewentualnym lockdownie zaprzeczył rzecznik premiera Borisa Johnsona a także ministerstwo edukacji, które oświadczyło, że nie ma takich planów, ale wiceminister zdrowia ds. szczepień Nadhim Zahawi już nie wykluczył tego w tak kategoryczny sposób. Zapytany o to wyjaśnił, że wszystko zależy od tego czy podawanie trzeciej dawki szczepionki dla osób starszych i mniej odpornych będzie szło zgodnie z planem. Jednak decyzji w sprawie tego, kiedy ma się rozpocząć jej podawanie jeszcze nie podjęto.

PoprzedniNieszczepiony personel NHS Southampton zostanie przeniesiony
NastępnyNowy sklep z czekoladą zostanie otwarty w przyszłym tygodniu w Southampton