Start Southampton Pasażerowie z koronawirusem na statku wycieczkowym z Southampton

Pasażerowie z koronawirusem na statku wycieczkowym z Southampton

2057
0

Pasażerowie statku wycieczkowego, który wypłynął z Southampton, zostali przebadani pod kontem koronawirusa. Wynik testu kilku z nich był pozytywny.

Kilku pasażerów MS Braemar zostało przebadanych pod kątem koronawirusa COVID-19. Według operatora statku wycieczkowego Freda Olsena niektóre z tych testów przyniosły pozytywny wynik.

Pacjenci, którzy początkowo zostali dotknięci „objawami podobnymi do grypy”, pozostaną na pokładzie w izolacji. Zajmie się nimi zespół medyczny statku.

Testy przeprowadzono po zdiagnozowaniu koronawirusa u dwóch innych gości, którzy opuścili statek w zeszłym tygodniu. Uważa się, że żadna z tych osób nie wykazywała żadnych objawów przed podróżą lub podczas pobytu na statku. Na statku obowiązuje teraz „najwyższy poziom dezynfekcji” – obejmuje to zawieszenie samoobsługowych bufetów i częstsze sprzątanie na statku.

Braemar kontynuuje rejs na Barbados zgodnie z planem i ma powrócić do Southampton 28 marca. MS Braemar może pomieścić do 929 pasażerów i odbywa rejsy po zachodnich Karaibach i Ameryce Środkowej.

Rzecznik linii wycieczkowej powiedział: „Bezpieczeństwo i dobre samopoczucie wszystkich naszych gości i załogi jest naszym priorytetem i korzystamy z najnowszych porad Biura Spraw Zagranicznych i Wspólnoty Narodów oraz Światowej Organizacji Zdrowia, a także Public Health England oraz Cruise Lines International Association.”

PoprzedniWedług ekspertów, liczba pasażerów na lotnisku Southampton spadnie o połowę
Następny57 milionów funtów na transport w Southampton