Start Wiadomości Pasażerowie nie narzekają na Ryanaira

Pasażerowie nie narzekają na Ryanaira

855
0
Photo credit: Matthew Burpee / Foter / CC BY-NC-SA

Ryanair ogłosił swoje statystyki za styczeń 2015 r., które mają potwierdzać, że przewoźnik jest liderem w Europie pod względem obsługi klienta.

Irlandzkie linie chwalą się punktualnością lądowań, chociaż odnotowały mały spadek w stosunku do stycznia 2014 r., spowodowany warunkami pogodowymi. W styczniu 2014 r. aż 92 proc. przylotów było punktualnych, w styczniu 2015 r. – 88 proc.

O wysokim poziomie obsługi klienta ma świadczyć niski odsetek skarg pasażerów na sam lot oraz tych dotyczących bagaży – w obu przypadkach to mniej niż jedna skarga na 1 000 pasażerów. Jeśli chodzi o porównanie rok do roku, to wygląda na to, że Ryanair i tutaj trochę się pogorszył.

Porównanie w tym zakresie:

styczeń 2014 styczeń 2015
Skargi (na 1 000 pasażerów) 0,68 0,78
Skargi dotyczące bagażu (na 1 000 pasażerów) 0,43 0,56

 

Na tym samym poziomie utrzymał się natomiast odsetek odpowiedzi firmy na skargi w ciągu 7 dni – ciągle jest to 99 proc.

Komentując te wyniki Katarzyna Gaborec-McEvoy z linii lotniczej Ryanair powiedziała: – Ryanair przewiózł w styczniu 5,9 mln pasażerów. 88 proc. lotów (z ponad 38 000) odbyło się na czas, jako że nieustannie realizujemy program poprawy obsługi klienta. Wszyscy nasi klienci mogą zabrać drugą mniejszą torbę podręczną na pokład, dokonać szybszej rezerwacji biletu oraz zarejestrować swoje dane na naszej łatwiejszej w obsłudze stronie internetowej i używając naszej nowej aplikacji mobilnej. Pasażerowie mogą używać mobilnych kart pokładowych, jak również korzystać ze swoich urządzeń elektronicznych podczas całego lotu. Ponadto wprowadziliśmy numerowane miejsca i tzw. „ciche loty”, a wszystkie te zmiany oznaczają, że Ryanair dostarcza swoim klientom na każdym z naszych rynków dużo więcej, niż tylko niskie ceny.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniZraszacze przeciwpożarowe w Shirley Tower, Albion Tower i Sturminster House
NastępnyRosyjskie bombowce u wybrzeży Kornwalii