Start Polecane Pasażerowie kolei ostrzegani przed zakłóceniami w rozkładach jazdy

Pasażerowie kolei ostrzegani przed zakłóceniami w rozkładach jazdy

385

Pasażerowie kolei w całej Wielkiej Brytanii zostali ostrzeżeni, aby w tym tygodniu spodziewać się zakłóceń, ponieważ maszyniści organizują nową akcję protestacyjną.

Związek kierowców Aslef ogłosił u 16 operatorów kolejowych w całej Anglii zakaz pracy w godzinach nadliczbowych od poniedziałku 3 lipca do końca soboty 8 lipca, w związku z długotrwałym sporem o płace i warunki pracy na kolei.

Operatorzy kolejowi w Londynie, Szkocji i Walii nie prowadzą podobnych akcji, ale usługi transgraniczne mogą również zostać zakłócone.

South Western i Chiltern należą do operatorów, którzy z wyprzedzeniem najbardziej zredukowali swoje rozkłady jazdy, przy czym ci ostatni ostrzegają pasażerów przed wszelkimi planowanymi podróżami szczególnie w sobotę, kiedy oczekuje się, że zakłócenia będą najpoważniejsze.

Greater Anglia, Great Western, Southern, Thameslink, Great Northern i TransPennine Express również ograniczyły usługi. Pociągi Gatwick Express nie będą kursować.

Inni operatorzy mają nadzieję na uruchomienie normalnego rozkładu jazdy, ale pasażerom doradzono sprawdzanie aktualizacji.

Aslef powiedział, że cała akcja jest spowodowana tym, że przez cztery ostatnie lata nie było podwyżek płac.