Start Coronavirus Pary mogą mieć możliwość zawarcia małżeństwa w domu lub na świeżym powietrzu

Pary mogą mieć możliwość zawarcia małżeństwa w domu lub na świeżym powietrzu

392
0

Zaproponowano nowe prawo, które umożliwi parom w Anglii i Walii zawieranie małżeństw na świeżym powietrzu lub w domach rodzinnych.

Komisja Prawna, która wysunęła ten pomysł, uważa, że ​​obecne przepisy dotyczące ślubów „nie odpowiadają już potrzebom wielu par”, zmuszając ludzi do wyboru między małżeństwem cywilnym a religijnym. Uważa się, że ​​para powinna mieć możliwość wyboru miejsca odzwierciedlającego ich przekonania i zaproponowała plaże, parki, statki wycieczkowe i prywatne ogrody jako potencjalne miejsca zawierania małżeństw.

Jakie są obecne zasady małżeństwa w Anglii i Walii?

Obecnie pary w Anglii i Walii muszą wybierać między religijną a cywilną ceremonią zawarcia małżeństwa. Śluby religijne muszą odbywać się w zarejestrowanym budynku religijnym, a upoważniona osoba, np. duchowny, musi uczestniczyć w ceremonii i zarejestrować małżeństwo.

Ceremonie cywilne muszą odbywać się w urzędzie stanu cywilnego lub w miejscu zatwierdzonym przez lokalną radę. Musi być obecnych dwóch świadków, a sekretarz musi przeprowadzić ceremonię lub być na niej. Ceremonie cywilne mogą obejmować pieśni, muzykę lub czytania, ale nie mogą zawierać hymnów ani czytań z pism religijnych.

Profesor Nick Hopkins, komisarz ds. prawa rodzinnego w Komisji Prawa, która zajmuje się przeglądem przepisów powiedział: „Nasze propozycje dałyby parom swobodę wyboru miejsca ślubu i ceremonii, która ma dla nich znaczenie. W ten sposób mamy nadzieję, że prawa rządzące ślubami będą odzwierciedlać życzenia i potrzeby dzisiejszego społeczeństwa.”

Komisja uważa, że ​​przepisy Anglii i Walii są „odbiegające od normy” przy nowocześniejszym podejściu do ślubów odbywających się w Irlandii, Szkocji i na Wyspach Normandzkich.

PoprzedniPięciogwiazdkowy, luksusowy hotel dla kotów w pobliżu Romsey
NastępnySzkoły w Southampton z dodatkowymi kamerami w związku z nielegalnym parkowaniem