Start Wiadomości Partyjni koledzy krytykują Camerona

Partyjni koledzy krytykują Camerona

1084
0
Photo credit: The Open University (OU) / Foter / CC BY-NC-ND

Partyjni koledzy Davida Camerona krytykują premiera za jego „zbyt ambitne” plany ograniczenia imigracji. Chodzi o deklarację sprzed pięciu lat, w której premier Wielkiej Brytanii zobowiązał się do ograniczenia salda migracji do 100 tys. Tymczasem, jak pokazują najnowsze statystyki obecnie jej poziom sięgnął rekordowej liczby 300 tys. – donosi „Daily Mail”.

– Musimy ograniczyć nasze cele. Niemożliwym jest, aby tak radykalne zmniejszenie imigracji nie odbiło się negatywnie na brytyjskiej gospodarce. Obawiam się, że ta deklaracja to była pomyłka – mówi Ken Clarke, były minister spraw wewnętrznych Wielkiej Brytanii, konserwatysta.

– Jeśli stawiasz sobie tak nierealne cele od razu jesteś na straconej pozycji. Takie działanie, buduje w oczach obywateli wyobrażenie, że rząd nie daje sobie rady – powiedziała Sayeeda Warsi z Partii Konserwatywnej.

Premier Cameron przyznał się do porażki, ale zapewnił, że nie zamierza odpuścić i nadal będzie walczył o ograniczenie imigracji do obiecanego poziomu 100 tys.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolski rząd chce skłonić nas do powrotu. Kampania skierowana do polskiej emigracji mało przekonująca
NastępnyPolka z Aldershot postanawia otworzyć polską szkołę