Start Polecane Parkingi najważniejszych atrakcji w New Forest pozostaną otwarte

Parkingi najważniejszych atrakcji w New Forest pozostaną otwarte

341
0

Parkingi samochodowe w całym New Forest mają pozostać otwarte podczas zamknięcia, aby zapobiec chaosowi w popularnych punktach widokowych.

Forestry England posiada 120 parkingów, z których większość pozostanie otwarta, aby zapobiec parkowaniu kierowców na poboczach, blokowaniu bram dostępu awaryjnego i niszczeniu środowiska.

Kierowcy mogą również nadal korzystać z parkingów należących do władz samorządowych, z których większość znajduje się w centrach miast. Jednak zachęca się kierowców do przestrzegania przepisów związanych z lockdownem, ponieważ szpitale nadal walczą ze wzrostem liczby przypadków koronawirusa.

Forestry England zamknęła większość swoich parkingów podczas pierwszego lockdownu. Bariery zostały zamknięte 23 marca po napływie weekendowych gości.

Wiele parkingów zostało ponownie otwartych w maju, chociaż niektóre pozostały zamknięte, aby chronić ptaki gniazdujące na ziemi i inne formy dzikiej przyrody.

The Commoners’ Defence Association (CDA) stwierdziło, że kierowcy chcąc korzystać z obiektów, parkują w innym miejscu, niszcząc chronione siedliska, a także blokując bramy dostępu. CDA reprezentuje grupę 700 osób, których zwierzęta pasą się w Lesie i pomagają nadać temu obszarowi kultowy charakter. Członkowie początkowo poparli decyzję Forestry England o zamknięciu parkingów, ale ówczesny przewodniczący, Tony Hockley, powiedział, że szkody wyrządzone przez ludzi parkujących na poboczach i blokujących bramy są „znaczne”.

Większość parkingów Forestry England pozostanie otwarta podczas tego lockdownu.