Start Wiadomości Parking za 215 funtów na dzień

Parking za 215 funtów na dzień

1110
0

Parkowanie w angielskich miastach nie jest tanią przyjemnością, jednak ceny w niektórych miejscach są niewyobrażalnie wysokie i sięgają nawet 215 funtów za dzień.

Takie opłaty to autentyczne stawki na parkingach przy czterech dworcach kolejowych północnej i zachodniej Anglii. Chodzi o dworce Liverpool Lime Street, Birmingham New Street, Manchester Piccadilly oraz dworzec główny w Leeds, na których za 12-godzinny dzień parkowania trzeba zapłacić 215 funtów.

Z dworców korzystają osoby dojeżdżające dalej do pracy, na przykład do Londynu. Wiele z nich zmuszonych jest więc do wykupienia rocznego abonamentu parkingowego, który może kosztować nawet 3 tysiące funtów (parking przy dworcu Snow Hill w Birmingham) lub 1.800 funtów (parkingi przy dworcach Guildford i Reading).

Dla kolei Network Rail i dziewiętnastu firm prywatnych, obsługujących parkingi przydworcowe jest to niezły biznes. Rocznie zarabiają one 800 milionów funtów. Opłaty parkingowe nie podlegają żadnym limitom, gdy natomiast ceny biletów kolejowych – już tak.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniStudenci w seksbiznesie: 100 tysięcy żaków sprzedaje się za czesne
NastępnyMężczyzna w śpiączce po tym jak został zaatakowany w Gosport