Start Southampton Panele słoneczne na Sea City Museum

Panele słoneczne na Sea City Museum

252
0

Zgłoszono plany zainstalowania paneli słonecznych na dachu Sea City Museum. Proponowany system wytworzyłby około 50 000 kWh energii elektrycznej rocznie. Przeciętny dom w Wielkiej Brytanii zużywa 3760 kWh rocznie.

Panele słoneczne na muzeum w Southampton mogłyby wytworzyć wystarczającą ilość energii dla 13 gospodarstw domowych. Radni twierdzą, że panele nie zepsułyby ogólnego wizerunku miasta. W oświadczeniu o dziedzictwie napisano: „Dzięki nowoczesnemu charakterowi budynków instalacja nie wyglądałaby źle.” „Ze względu na optymalny kąt i kierunek dachów budynek ten nadaje się do instalacji fotowoltaicznej. Ze względu na projekt tego budynku panele fotowoltaiczne nie będą widoczne od północy.”

W oświadczeniu dodano: „Zredukuje to ślad węglowy stworzony przez Radę Miasta Southampton, zbliżając ją o krok do celu zerowej emisji dwutlenku węgla netto, zapewniając przyszłość naszej planety przyszłym pokoleniom, w tym jej bogatą historię i wymienione na liście budynki które pomagają to udokumentować.”

Southampton Civic Center zostało zbudowane w latach 1928-1939. Sea City Museum zostało otwarte 10 kwietnia 2012 roku z okazji setnej rocznicy wypłynięcia RMS Titanic z miasta.

Decyzja w sprawie planów zainstalowania paneli powinna zapaść do 12 listopada.

PoprzedniOd poniedziałku wojsko dostarczy benzynę do stacji benzynowych w Wielkiej Brytanii
NastępnyBank of England wydał ostrzeżenie w sprawie banknotów 20 i 50 funtowych