Start Polecane Pandemia uderza w miejsca pracy. Liczba zwolnień wzrosła pięciokrotnie

Pandemia uderza w miejsca pracy. Liczba zwolnień wzrosła pięciokrotnie

566
0

Liczba firm, które w czerwcu powiadomiły rząd o planach redukcji 20 lub więcej miejsc pracy, była pięciokrotnie wyższa niż w tym samym miesiącu ubiegłego roku, wynika z danych opublikowanych przez BBC.

W czerwcu 1778 firm zamierzało zwolnić ponad 139 000 pracowników w Anglii, Walii i Szkocji. W czerwcu 2019 r. tylko 345 firm planowało zredukować 24 000 miejsc pracy. Cięcia nastąpiły, gdy koronawirus zniszczył ponad jedną czwartą brytyjskiej produkcji gospodarczej.

Firmy planujące zwolnienie 20 lub więcej pracowników muszą powiadomić rząd, wypełniając formularz o nazwie HR1 Advance Notice of Redundancy. Liczba tych formularzy składanych do Służby Upadłościowej wskazuje na gwałtowny wzrost liczby firm planujących redukcję personelu.

Dane z maja i czerwca pokazują znaczny wzrost w porównaniu z tymi samymi miesiącami poprzedniego roku oraz od marca i kwietnia, kiedy rozpoczął się lockdown.

Airbus, Royal Mail, grupa usług lotniskowych Swissport, HSBC, Centrica i RestaurantGroup, właściciel Frankie and Benny’s, były jednymi z firm, które ogłosiły plany zwolnień w czerwcu.

PoprzedniRecesja w UK z powodu pandemii mniej dotkliwa niż się spodziewano
NastępnyEmeryci stracą prawo do bezpłatnego abonamentu telewizyjnego