Start Coronavirus „Pandemia się nie skończyła”- apel do mieszkańców Southampton

„Pandemia się nie skończyła”- apel do mieszkańców Southampton

851
0

Mieszkańcy Southampton zostali wezwani do przestrzegania wytycznych rządu. Od wczoraj zakrywanie twarzy w Anglii jest ponownie obowiązkowe w środkach komunikacji miejskiej i środkach transportu publicznego.

Nakaz obowiązkowego zakrywania twarzy pojawia się wraz z rosnącymi obawami dotyczącymi nowego wariantu Covid-19 Omicron i obawami o jego zdolność do wywoływania reinfekcji.

Oprócz zakryć twarzy wprowadzono surowsze przepisy dotyczące samoizolacji i izolacji podróżnych, aby spróbować ograniczyć rozprzestrzenianie się nowego wariantu, a teraz mieszkańcy Southampton zostali wezwani do przestrzegania wskazówek.

Dyrektor ds. Zdrowia Publicznego w Radzie Miasta Southampton, dr Debbie Chase, potwierdziła, że ​​rada nie jest pewna co do wykluczenia przypadków wystąpienia wariantu Omicron w mieście, ale mimo to wezwała osoby mieszkające i odwiedzające miasto do zachowania ostrożności.

„Chociaż nie ma powodu do niepokoju, słusznie zachowujemy ostrożność, a pojawienie się tego wariantu przypomina nam wszystkim, że pandemia się nie skończyła i że każdy ma do odegrania rolę, pomagając zachować siebie i swoich bliskich w zdrowiu.”

„Teraz, bardziej niż kiedykolwiek, ważne jest, abyśmy wszyscy nadal robili wszystko, co w naszej mocy, aby ograniczyć rozprzestrzenianie się wirusa, kontynuując testy zgodnie z wytycznymi krajowymi, wykonując nasze szczepienia i szczepienia przypominające, jeśli się kwalifikują, nosząc maski w zatłoczonych miejscach i w sklepach i środkach transportu publicznego zgodnie z nowymi wytycznymi rządowymi oraz w razie potrzeby samoizolować się”.

W celu obrony przed nowym wariantem ogłoszono również, że wszystkim dorosłym zostanie zaoferowana szczepionka przypominająca.

PoprzedniPonad 100 pacjentów z koronawirusem leczonych w szpitalach w Hampshire
Następny„Unikalna” kolekcja 2000-letnich monet może trafić na wystawę