Start Coronavirus Pacjent z koronawirusem zmarł w szpitalu w Southampton

Pacjent z koronawirusem zmarł w szpitalu w Southampton

889
0

Najnowsze dane pokazują, że pierwsza od trzech tygodni śmierć z powodu koronawirusa została zarejestrowana w University Hospital Southampton Trust.

Dane NHS England z wtorku (6 października) z godziny 17:00 pokazują, że 200 osób zmarło w szpitalu University Hospital Southampton NHS Foundation Trust. Spośród 25 placówek Trust w regionie, fundusz University Hospital Southampton ma szóste miejsce pod względem liczby ofiar śmiertelnych. Liczby zgonów są weryfikowane każdego dnia, a każdy przypadek jest datowany wstecz na rzeczywistą datę śmierci. Oznacza to, że niektóre zgony zarejestrowane po raz pierwszy w ostatnim okresie mogły mieć miejsce kilka dni wcześniej.

Wytyczne NHS England mówią: „Potwierdzenie diagnozy Covid-19, powiadomienie o zgonie i raportowanie w liczbach głównych może zająć do kilku dni, a szpitale dostarczające dane są pod znaczną presją operacyjną”.

Rejestrowane są tylko zgony, które mają miejsce w szpitalach, w których wynik testu na obecność Covid-19 u pacjenta jest dodatni, z wyłączeniem zgonów w społeczności, na przykład w domach opieki.

PoprzedniStudenci mogą zostać ukarani dyscyplinarnie, jeśli naruszą zasady Covid-19
NastępnyNastolatek aresztowany po dwóch incydentach z użyciem noża w Southampton