Start Wiadomości Pacjenci umierają z głodu i pragnienia. Szpitalny personel nie reaguje

Pacjenci umierają z głodu i pragnienia. Szpitalny personel nie reaguje

920
0

Co roku w szpitalach z głodu i pragnienia umiera 600 pacjentów. Krewni osób, które zmarły w wyniku zaniedbań twierdzą, że pielęgniarze „odmawiają pomocy” przy karmieniu i podawaniu napojów chorym.

W miarę jak jakość opieki zdrowotnej wzrasta, NHS w ostatnich latach notował spadek ilości przypadków śmierci będącej wynikiem zaniedbań ze strony personelu. W dalszym ciągu jednak w domach opieki zgony, których przyczyną jest odwodnienie i niedożywienie nie należą do rzadkości. W 2013 odwodnienie spowodowało lub znacząco przyczyniło się do śmierci 574 osób. Z kolei z niedożywienia zmarło 336 pacjentów.

Jak donoszą dziennikarze Channel 4, którzy z rodzinami ofiar rozmawiali, personel medyczny często nawet nie fatygował się, aby sprawdzić, czy chory jest w stanie samodzielnie przyjmować napoje czy pokarmy.

„Mąż miał infekcję bakteryjną. Zmarł trzy tygodnie po przyjęciu do szpitala. Jego stan zaczął się gwałtownie pogarszać w ostatnich dniach, nie wiedzieliśmy, co jest tego przyczyną” – twierdzi Carol Mack. „Później okazało się, że personel wydawał napoje, ale nie rejestrował już, czy mąż je spożył” – tłumaczy i dodaje, że jak się później okazało, śmierć mężczyzny spowodowana był właśnie odwodnieniem organizmu.

Rodzina sprawę skierowała do sądu. Walka trwała pięć lat i dopiero wyrok sądu apelacyjnego rozwiał wszelkie wątpliwości – gdyby nie zaniedbania ze strony personelu, mężczyzna prawdopodobnie nadal by żył.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniKrólowa Elżbieta II odwiedzi Southampton
NastępnyCoraz więcej imigrantów w UK