Start Polecane Pacjenci obawiają się o swoje życie

Pacjenci obawiają się o swoje życie

735
0

Pacjenci, którzy nie mogą jeść, powiedzieli BBC News, że są przerażeni i obawiają się o swoje życie po problemach z odżywianiem zastępczym. Są oni całkowicie zależni od worków wypełnionych płynem, który zawiera wszystko, czego potrzebuje ich ciało i jest podawany bezpośrednio do krwioobiegu.

NHS w Anglii opisał ten problem jako sytuację nadzwyczajną na szczeblu krajowym.

Moje życie jest teraz w wielkim niebezpieczeństwie. – powiedziała 21-letnia Lauren Mitchell z Stansted, Essex. Urodziła się z przewlekłą niedrożnością jelit. Oznacza to, że mięśnie, które powinny przepychać jedzenie w jej układzie pokarmowym, nie działają. Lauren była utrzymywana przy życiu całkowicie przez żywienie pozajelitowe od kiedy skończyła siedem lat. Porcje zostały wyprodukowany przez firmę Calea i są dostosowane do potrzeb jej ciała, dzięki czemu zawiera dokładne ilości witamin, minerałów, cukrów, tłuszczów i białek. Przez pięć nocy w tygodniu podłącza worek o pojemności 2,7 litra z rurką, która powoli uwalnia zawartość do jej organizmu. Trwa to od 12 do 16 godzin.

Zwykle dostawała cotygodniowe dostawy pokarmu w czwartkowe poranki, ale sześć tygodni temu jej dostawy się spóźniały, a potem wcale ich było. Dwa tygodnie temu dowiedziała się, że jej konto w Calei zostało zawieszone.

Organ ds. bezpieczeństwa leków stwierdził skażenie bakteryjne w obszarze produkcji i zapowiedział, że procesy produkcyjne zakładu nie spełniają wytycznych MHRA określonych w 2015 r. Nie odkryto żadnych zanieczyszczonych worków, ale MHRA stwierdził, że istnieje potencjalne ryzyko dla pacjentów.

MHRA powiedział: „Gdy nasi inspektorzy zidentyfikowali ten problem, poprosiliśmy Calea o podjęcie natychmiastowych działań w celu zmiany procesu produkcyjnego i zapewnienia zgodności z opublikowanymi standardami MHRA. Doprowadziło to do zmniejszenia produkcji.

Źródła Calei podały, że przestały zaopatrywać 511 swoich pacjentów, wybranych w oparciu o ich potrzeby medyczne w porozumieniu z NHS. Dodali, że dotychczasowe działanie nie zostanie wznowione aż do końca roku.

Lauren nie otrzymuje już dostosowanych do niej torebek TPN. Zamiast tego dostarczana jest jej alternatywa, konsekwencją czego jest to, że bardzo się rozchorowała. Teraz regularnie czuje się zmęczona, ma mdłości i zawroty głowy.

Lauren dodaje, że gdyby zabrano insulinę diabetykom, wybuchłaby afera, ale ponieważ nikt nie wie, co to jest TPN, nikt się tym nie przejmuje i nikt nie wie, jak bardzo poważny jest problem.

Keith Millen, z Bridgend, jest również zależny od TPN, ponieważ przetoka oznacza, że ​​jedzenie wylewa się bezpośrednio z jego układu pokarmowego. Od czasu inspekcji MHRA jego również dotknęły problemy z zaopatrzeniem. Przez 10 dni nie miałem nic, wszystko, co musiałem robić, to podawać sobie litrowe worki soli fizjologicznej – powiedział BBC News. Nie było nic, żadnego wyjaśnienia. – dodał. Był tak zmęczony, że wszystko, co mógł zrobić, to spać.

Lekarze Keitha ostatecznie umieścili go na ograniczonej liście pacjentów, dla których Calea wciąż produkuje torby zastępcze. Listy, opublikowane przez Health Service Journal, pokazują, że NHS England ogłosiło stan wyjątkowy w tej sprawie.

Zdajemy sobie sprawę, że zakłócenie stanowi ryzyko kliniczne i staraliśmy się zrównoważyć ryzyko zanieczyszczenia i sepsy z ryzykiem zakłócenia dostaw, które, jak wiemy, miało już znaczący wpływ. – mówi dr Aidan Fowler, krajowy dyrektor ds. bezpieczeństwa pacjentów.

Przedstawiciel Calei powiedział: – Zaopatrzenie pacjentów jest priorytetem Calei i przepraszamy pacjentów i ich rodziny za spowodowane cierpienie.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniChłopiec zaatakowany przez psa w jednym z parków Hampshire
NastępnySiedmiolatka z Southampton dokarmia bezdomnych