Start Polecane Oxford University: „Imigranci z UE muszą zostać na Wyspach”

Oxford University: „Imigranci z UE muszą zostać na Wyspach”

872
0

Przedstawiciele czołowych brytyjskich uniwersytetów apelują do Theresy May, aby po Brexicie rząd zagwarantował imigrantom z UE prawo do pozostania na Wyspach, dzięki czemu uczelnie nie stracą cennej kadry naukowej.

Około jedna piąta wykładowców w brytyjskich akademiach pochodzi z Unii Europejskiej. Wiodące uczelnie, takie jak Oxford University ostrzegają, że doznają ogromnej szkody, jeśli europejscy naukowcy i pracownicy pomocy technicznej stracą prawo do pracy i pobytu w Wielkiej Brytanii – informuje Independent.

– Kadra Oxford University opiera się głównie na wykładowcach, naukowcach i personelu pomocniczym pochodzącym z Unii Europejskiej. Gdyby wszyscy pracownicy stracili prawo do pracy tutaj, to uczelnia poniosłaby ogromne szkody, które odbiłyby się echem w całej Wielkiej Brytanii – apelowali rektorzy. – Niektórzy członkowie kadry akademickiej już planują opuścić Wyspy z powodu niepewności, co do statusu ich zatrudnienia po opuszczeniu Unii Europejskiej przez Wielką Brytanię – pisał w liście do The Times pro-rektor uczelni, profesor Louise Richardson i liderzy trzech pozostałych akademii Oxfordu.

Zgodnie z najnowszymi badaniami przeprowadzonymi przez University and College Union 75 proc. pracowników akademickich po Brexicie rozważa możliwość opuszczenia Zjednoczonego Królestwa.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniPolak sprzedał £5 za 60 tys. funtów
NastępnyPopularna ulica w Southampton zamknięta dla samochodów