Start Polecane Otyłość w UK „powoduje więcej przypadków niektórych nowotworów niż palenie

Otyłość w UK „powoduje więcej przypadków niektórych nowotworów niż palenie

706
0

Według Cancer Research UK otyłość powoduje obecnie więcej przypadków czterech typowych nowotworów w Wielkiej Brytanii niż palenie tytoniu.

Organizacja charytatywna twierdzi, że nowotwory jelit, nerek, jajników i wątroby są bardziej prawdopodobne z powodu nadwagi niż palenia tytoniu. Mówi się, że miliony są zagrożone rakiem ze względu na swoją wagę, a obecnie obserwuje się wzrost liczby osób otyłych, która przewyższa liczbę palaczy dwa do jednego.

Związek między otyłością a rakiem jest udokumentowany, nieznane są jednak jego mechanizmy biologiczne. Komórki tłuszczowe wytwarzają dodatkowe hormony i czynniki wzrostu, które powodują, że komórki w organizmie częściej się dzielą. Zwiększa to ryzyko powstawania komórek nowotworowych. Według ekspertów, ważna jest także aktywność fizyczna danej osoby.

Dyrektor naczelny NHS England Simon Stevens twierdzi, że „NHS nie może samodzielnie wygrać walki z szerzącą się otyłością. „Rodziny, firmy spożywcze i rząd muszą odegrać swoją rolę, jeśli chcemy uniknąć losu Amerykanów, u których nawaga jest wielkim problemem”.

PoprzedniZgłoszenia o zwrot PPI tylko do 29 sierpnia
NastępnyWielojęzyczne znaki drogowe na M6 dla zagranicznych kierowców