Start Wiadomości Otyłość na koszt podatników

Otyłość na koszt podatników

1425
0

Pochodzące z Kirkcaldy 44-letnia Janice Manzur i jej 25-letnia córka Amber utrzymują się z zasiłków. Niepełnosprawne kobiety, zbyt otyłe by normalnie pracować, w sumie otrzymują od państwa 33,6 tys. funtów rocznie.

To jednak nie wszystko. W związku ze swoją niepełnosprawnością mają do dyspozycji dwa skutery dla inwalidów, specjalnie przystosowany dom, a także nowy samochód, który oczywiście również jest dopasowany do stopnia niepełnosprawności kobiet, a który kosztował 15 tys. funtów.

Według dziennika „Daily Mail, w przeszłości Janice Manzur, pracowała jako manager w call centre, ale w związku ze swoją nadwagą musiała zrezygnować. Córka pani Manzur, również doświadczyła trudów ciężkiej pracy, ale tylko przez dwa lata. I choć kobiety próbowały przejść na dietę, z różnych powodów utrzymanie ciała w dobrej kondycji nie powiodło się. Dzisiaj 44-letnia Janice Manzur jest dumna, że córka nie musi pracować.

– Wolę, żeby moja córka była gruba i żyła na koszt państwa, niż była chuda i nieszczęśliwa. (…) To mi się należy. Korzystam po prostu ze swoich pieniędzy. Przez 10 lat płaciłam przecież podatki (…) To mój sposób na życie. Jestem szczęśliwa – podkreśla Janice Manzur.

Kobiety chorują na cukrzycę, nadciśnienie i zapalenie stawów, a że jelita również są obciążone, o tym kobiety głośno nie mówią; nie mówiąc o tym, ile to „szczęście” podatników kosztuje.

Damian Biliński
OpenMagazyn.pl

ŹRÓDŁOgoniec.com
Poprzedni„Skończyły się kokosy w Anglii”. W UK nie ma już pracy dla Polaków?
NastępnyCameron strzela sobie w stopę. Imigranci idą w odstawkę