Start Coronavirus Otwarcie nowego centrum testowego na Uniwersytecie w Southampton

Otwarcie nowego centrum testowego na Uniwersytecie w Southampton

568
0

W Southampton otwarto nowe centrum testowe Covid-19. Centrum, zlokalizowane na parkingu Avenue Campus Uniwersytetu w Southampton, jest dostępne dla mieszkańców z objawami koronawirusa w celu wykonania testu.

Test należy zarezerwować z wyprzedzeniem na stronie nhs.uk/coronavirus lub dzwoniąc pod numer 119. Objawy Covid-19 obejmują wysoką temperaturę, nowy, ciągły kaszel lub utratę lub zmianę węchu lub smaku.

Rząd twierdzi, że ta nowa lokalizacja została wybrana, ponieważ jest łatwo dostępna dla osób bez samochodu. Każdy, kto uzyska pozytywny wynik testu na obecność wirusa w Anglii, będzie musiał samodzielnie izolować się przez 14 dni.

Minister zdrowia Lord Bethell powiedział: „Aby zareagować na koronawirusa, zbudowaliśmy od podstaw duży system testowania i śledzenia. Nieustannie pracujemy nad rozwojem i ulepszaniem go dzięki nowym technologiom i innowacjom, aby każdy z objawami mógł przejść test.”

„Nowe centra, takie jak to, jeszcze bardziej ułatwiają wykonanie testu bez względu na to, gdzie mieszkasz. Jeśli masz objawy koronawirusa, zachęcam do zarezerwowania dziś testu i skorzystania z porad NHS Test and Trace, w celu ochrony innych i powstrzymania rozprzestrzeniania się wirusa.”

PoprzedniPosłowie poparli wprowadzenie 4-tygodniowego lockdownu
NastępnyPomoc dla osób samozatrudnionych w Wielkiej Brytanii