Start Polecane Oto warunki, na jakich Wielka Brytania będzie mogła opuścić UE

Oto warunki, na jakich Wielka Brytania będzie mogła opuścić UE

914
0

Wczoraj Parlament Europejski przegłosował rezolucję, w której określa warunki, na których zgodzi się na porozumienie o wyjściu Wielkiej Brytanii z Unii Europejskiej.

Rezolucję poparło 516 posłów, 133 było przeciwko, a 53 wstrzymało się od głosu. Główny negocjator Wspólnoty Europejskiej Michel Barnier podkreślił, że istotne są trzy warunki, dzięki spełnieniu których możliwy będzie rozwód Wielkiej Brytanii z Unią Europejską.

Jedną z najważniejszych kwestii jest to, że Londyn musi zachować jedność z Brukselą. Chodzi o to, że nie może stać się tak, iż po wyjściu z Unii, Wielka Brytania stanie się wrogiem Wspólnoty i będzie realizowała swoje interesy wbrew Unii. Po drugie, warunkiem do porozumienia jest wyjaśnienie wszystkich kwestii – prawnych, społecznych, ekonomicznych, gospodarczych. Trzecim warunkiem będzie wywiązanie się przez Wielką Brytanię ze wszystkich zobowiązań finansowych do 2020 roku.

Na wspomnienie o kwestii finansowej ostro zareagował Nigel Farage, który nazwał Unię mafią, która przetrzymuje Wielką Brytanię jak zakładnika, który musi uiścić okup.

PoprzedniChłopak na rowerze okradł kobietę, która właśnie wybierała gotówkę z bankomatu
NastępnyJarmark Wielkanocny w Southampton Common