Start Polecane Oto, o ile wzrosną Twoje rachunki za energię po ogłoszeniu limitu cenowego...

Oto, o ile wzrosną Twoje rachunki za energię po ogłoszeniu limitu cenowego Ofgem

658
0

Limit cen energii wzrośnie do 3549 funtów od 1 października, ogłosiła Ofgem.

Regulator branżowy potwierdził wzrost rachunków o 80,06%, czyli 1571 funtów, przy czym nowy limit wejdzie w życie dla około 24 milionów gospodarstw domowych w Anglii, Szkocji i Walii w październiku i pozostanie na miejscu do czasu ponownej korekty 31 grudnia.

Dyrektor generalny Ofgem, Jonathan Brearley, ostrzegł przed trudnościami tej zimy i wezwał przyszłego premiera i nowy gabinet „do zapewnienia dodatkowej i pilnej reakcji na ciągły wzrost cen energii”.

Brearley powiedział: „Zdajemy sobie sprawę, jak ogromny wpływ ten wzrost limitu cenowego będzie miał na gospodarstwa domowe w Wielkiej Brytanii i jakie trudne decyzje będą teraz musieli podjąć konsumenci.”

„Cena energii osiągnęła rekordowy poziom napędzany agresywnym aktem gospodarczym państwa rosyjskiego. Powoli i celowo odcinają dostawy gazu do Europy, wyrządzając szkody naszym gospodarstwom domowym, przedsiębiorstwom i całej gospodarce. Ofgem nie ma innego wyjścia, jak tylko uwzględnić te wzrosty kosztów w limicie cenowym.”

„Pakiet wsparcia rządu dostarcza teraz pomoc, ale jasne jest, że nowy premier będzie musiał działać dalej, aby poradzić sobie ze skutkami podwyżek cen, które nadejdą w październiku i przyszłym roku.”

PoprzedniDrony i motocykle terenowe do walki z antyspołecznymi zachowaniami w mieście
NastępnyTysiące osób wzięło udział w Paradzie Równości w Southampton