Start Polecane Oszustwa związane z zasiłkami mogą wynosić 1,5 miliarda funtów

Oszustwa związane z zasiłkami mogą wynosić 1,5 miliarda funtów

846
0

Urzędnicy ds. zasiłków poinformowali BBC, że obawiają się, że w ostatnich tygodniach mogło dojść do utraty nawet 1,5 miliarda funtów w wyniku nieuczciwych roszczeń o Universal Credit.

Ogromne zapotrzebowanie na świadczenie spowodowało, że niektóre procesy zostały złagodzone, aby zapewnić szybką wypłatę większości roszczeń. Ale urzędnicy uważają, że niektóre zorganizowane grupy przestępcze – jak również osoby fizyczne – mogły skorzystać z systemu.

DWP powiedział, że bardzo ściśle monitoruje oszustwa związane z benefitami. Ponad 1,5 miliona osób ubiegało się o Universal Credit w ciągu czterotygodniowego okresu do 9 kwietnia. Aby szybko rozpatrzyć roszczenia i upewnić się, że ludzie otrzymają pomoc, wiele procesów zostało złagodzonych.

Kontrole tożsamości były przetwarzane online, a nie osobiście, a niektóre informacje nie wymagały udokumentowania, takie jak koszt czynszu i czy ktoś był samozatrudniony.

Podczas gdy urzędnicy chętnie podkreślają, że ogromna większość roszczeń pochodzi od prawdziwych wnioskodawców, szczególnie w początkowej fazie wzrostu, obawiają się, że luźniejsze kontrole otworzyły drzwi dla osób i niektórych zorganizowanych grup przestępczych wykorzystujących system.

Rząd zdaje sobie sprawę z obaw i bada skalę problemu, ale BBC informuje, że wstępne obliczenia wskazują, że błędnie wypłacono aż 1,5 miliarda funtów.

Podczas gdy osoby prowadzące dochodzenia w sprawie oszustw będą próbowały odzyskać wszystkie pieniądze, jeden z urzędników powiedział, że niepokojące są setki milionów funtów, które zostały wypłacone jako zaliczki, czasami w ciągu dnia, i że o wiele trudniej byłoby odzyskać te pieniądze, ponieważ odbiorców często nie można było prześledzić.

Podczas gdy poziom ogólnych oszustw w systemie opieki społecznej wynosił 1,4%, w Universal Credit wynosił 7,6%, co oznacza wzrost o 27% w ciągu jednego roku.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSzkoły w Hampshire przygotowują się do ponownego otwarcia w przyszłym miesiącu
NastępnyCzas ucieka – ostrzegają liderzy NHS