Start Polecane Oszustwa matrymonialne: sześciu mężczyzn aresztowanych

Oszustwa matrymonialne: sześciu mężczyzn aresztowanych

658
0

Sześciu mężczyzn zostało aresztowanych po tym, jak 14 osób zostało oszukanych na ponad 400 000 funtów w ramach oszustw matrymonialnych.

Mężczyźni zostali zatrzymani po nalotach policyjnych w Hampshire, Surrey i Londynie, podała policja Surrey. Ofiary stały się celem oszustów, którzy zakładali fałszywe profile online, aby przekonać ich, że znaleźli idealnego partnera.„Ostatecznym celem przestępcy jest tylko zdobycie twoich pieniędzy lub danych osobowych” – powiedział rzecznik policji.

Sześciu mężczyzn zostało aresztowanych pod zarzutem oszustwa przez podawanie się za kogoś innego i pranie brudnych pieniędzy.

Detektyw Inspektor Anna Martin powiedziała: „Oszustwa matrymonialne to szczególnie wykalkulowane i okrutne przestępstwa, które mają niszczący wpływ na ofiary”. „Nigdy nie wysyłaj pieniędzy ani nie udostępniaj swoich danych bankowych na platformie, nawet jeśli opowiedziano ci historię, która łapie Cię za serce i wydaje się być prawdziwym zagrożeniem” – radzi policja z Surrey.” „Jeśli nie spotkałeś nikogo osobiście, nie wysyłaj żadnych pieniędzy ani nie zezwalaj na dostęp do swojego konta bankowego”.