Start Polecane Oszuści „oferują” £150 rabatu na rachunki za energię

Oszuści „oferują” £150 rabatu na rachunki za energię

313
0

Oszuści dzwonią do mieszkańców Anglii i proszą ich o dane konta bankowego, na które mieliby otrzymać rządowy rabat energetyczny w wysokości 150 funtów.

Brytyjski rząd ogłosił środki mające na celu ochronę milionów gospodarstw domowych przed rosnącymi kosztami energii. Mowa m. in. o rabacie na council tax w wysokości 150 funtów rocznie, który obejmie ok. 80 proc. domów w Anglii. Jest on dostępny dla większości gospodarstw domowych, których główne miejsce zamieszkania należy do grup podatku lokalnego od A do D.

Program pomocowy próbują jednak wykorzystać przestępcy, którzy udają przez telefon przedstawicieli rządu – ostrzega brytyjskie Stowarzyszenie Samorządów Lokalnych.

Wszystkie gospodarstwa domowe, które płacą podatek lokalny za pomocą polecenia zapłaty, otrzymają rabat bezpośrednio na swoje konto bankowe, podczas gdy inne otrzymają pismo ze szczegółami, jak się o niego ubiegać.

Brytyjskie Stowarzyszenie Samorządów Lokalnych radzi, że jeśli otrzymamy podejrzaną wiadomość, możemy zgłosić to swojemu operatorowi telefonu komórkowego lub przekazać wiadomość do 7726, bezpłatnej usługi raportowania świadczonej przez operatorów telefonicznych.”

PoprzedniWedług raportu gospodarstwa domowe rezygnują z subskrypcji kanałów, aby obniżyć koszty
NastępnyPolicja w Hampshire rozpoczęła rekrutację na specjalnych funkcjonariuszy policji