Start Polecane Ostrzeżenie przed chaosem komunikacyjnym przed świętami

Ostrzeżenie przed chaosem komunikacyjnym przed świętami

360
0

Firma motoryzacyjna RAC ostrzega przed chaosem komunikacyjnym na drogach tuż przed świętami. Szacuje się, że w dniach 23 i 24 grudnia odbędzie się nawet 20 mln przejazdów samochodami.

Ruch na drogach będzie dodatkowo zwiększony z powodu strajku od godziny 18:00 w Wigilię tysięcy pracowników kolei zrzeszonych w związku zawodowym RMT.

Zachęca się pasażerów pociągów do zaplanowania swoich podróży tak, aby ukończyć je już w porze lunchu w sobotę 24-go, co oznacza, że wiele osób zamiast pociągiem wybierze się w podróż samochodem lub autobusem.

Warunki na drogach mogą być również utrudnione przez pogodę. Ocieplenie w UK może przynieść ryzyko podtopień. Większa część południowej Walii, południowo-zachodniej Anglii oraz część południowego wschodu jest objęta żółtym ostrzeżeniem przed opadami deszczu, z możliwością wystąpienia podtopień. W innych częściach Wielkiej Brytanii mogą również wystąpić lokalne podtopienia, ponieważ w ciągu nocy z wyżej położonych terenów spływa topniejący śnieg i lód.

RAC przewiduje, że tylko w ciągu dwóch dni bezpośrednio przed Bożym Narodzeniem odbędzie się 7,9 mln przejazdów. Największe natężenie ruchu w tych dniach przewidywane jest między godziną 10:00 a 19:00 w piątek oraz od południa do 13:00 w sobotę.

PoprzedniPub w Southampton ma zyskać 20 sypialni i taras na dachu po zatwierdzeniu planów
NastępnyZmiany w Tesco. Nie będzie już stoisk z mięsem i rybami