Start Polecane Ostrzeżenie po serii pożarów wywołanych grillem

Ostrzeżenie po serii pożarów wywołanych grillem

475
0

Seria pożarów nawiedziła Hampshire. Według strażaków pożary zostały wywołane przez rozpalanie grilla.

Strażacy ostrzegają społeczeństwo, aby unikało rozpalania pożarów lub grillowania w celu ochrony dzikiej przyrody.

Wśród wielu pożarów, do których wezwano załogi strażackie był mały ogień w Parkway w Whiteley o godzinie 12.10 w czwartek i kolejny o 12:52, kiedy załogi zostały wezwane do tlącego się ogniska na Church Road w Warsash. Strażacy otrzymali kilka wezwań tego samego dnia, w tym wezwanie do grilla, który rozprzestrzenił się na trawie przy Southsea Esplanade w Portsmouth.

Doradca taktyczny Straży Pożarnej i Ratowniczej w Hampshire, Dean Hodges, powiedział: „Niedawna fala suszy doprowadziła do większego ryzyka pożarów lasów, które nie są często spotykane w Wielkiej Brytanii, dlatego ważne jest, aby wszyscy byli czujni i zgłaszali wszelkie incydenty tak szybko, jak to możliwe.

„Wzywamy członków naszej społeczności, aby unikali używania grilla i rozpalania wszelkiego rodzaju ognisk i zawsze upewniali się, że papierosy są bezpiecznie gaszone.

„Jeśli zobaczysz pożar, udaj się w bezpieczne miejsce i natychmiast zadzwoń pod numer 999, abyśmy mogli go ugasić, zanim spowoduje on znaczne szkody w okolicy, którą wszyscy lubimy”.

PoprzedniAnglia: Grypa zbiera teraz większe “żniwo” niż COVID-19
NastępnyWięcej osób w Anglii otrzyma szczepionkę przeciw grypie