Start Polecane Ostrzeżenie: oszustwo dla korzystających  z bankomatów

Ostrzeżenie: oszustwo dla korzystających  z bankomatów

589
0

Policja wydała pilne ostrzeżenie dla wszystkich korzystających  z bankomatów.

Ludzie, którzy korzystają z bankomatów we wszystkich rejonach Wielkiej Brytanii, zostali ostrzeżeni po tym, jak policja wykryła nowy rodzaj kradzieży, w której karty bankowe są wciągane przez automaty i duplikowane dla oszustów.

Policja w Hertfordshire przekazała ostrzeżenie mieszkańcom, aby byli czujni po kilku doniesieniach o kradzieżach, w których automaty zatrzymały karty bankowe.

Ofiary później odkryły, że gotówka po utracie karty została pobrana z ich kont.

Oszustwo bankomatowe: ostrzeżenie policji

Detektyw sierżant Mark Fava z jednostki ds. poważnych oszustw i cyberbezpieczeństwa w Hertfordshire Constabulary powiedział: „Wygląda na to, że większość kradzieży jest dokonywana przez dyskretne urządzenie umieszczane nad slotem na kartę, które skanuje dane karty i przesyła dane do przestępcy, a następnie blokuje zwrot karty.

„Najlepszym sposobem, aby tego uniknąć, jest anulowanie lub zawieszenie karty bankowej, jeśli została zatrzymana w bankomacie. Jeśli masz aplikację bankową w telefonie, możesz tymczasowo zablokować kartę, dopóki nie będziesz w stanie ustalić, co się stało. Ewentualnie konieczne może być skontaktowanie się z bankiem w celu anulowania lub zawieszenia karty do czasu jej odzyskania.”

Jak uchronić się przed tego typu oszustwami?

  • Jeśli Twoja karta jest zatrzymana w bankomacie, zadzwoń do swojego banku i poproś o natychmiastowe jej wstrzymanie lub anulowanie. Taka opcja może również być udostępniana  za pośrednictwem aplikacji na telefonie.
  • Wypłacając gotówkę, zachowaj zwykłe środki ostrożności, takie jak osłona klawiatury podczas wpisywania kodu PIN i sprawdzając urządzenie przed jego użyciem.
  • Jeśli coś wygląda podejrzanie lub zauważysz że są części, które wyglądają na dodane…  nie korzystaj z takiego urządzenia i  zgłoś swoje podejrzenia do banku.
  • Jeśli automat nie zwrócił twojej karty lub jakiejkolwiek gotówki, którą zamówiłeś, powinieneś skontaktować się z policją pod numerem innym niż alarmowy 101 oraz z bankiem, aby o takim fakcie poinformować.
PoprzedniGrzywny dla kierowców za „przyjazne ostrzeżenia”
NastępnyOszczędności w policji przyczyną „problemów przestępczych” na Millbrook