Start Polecane Ostrzeżenie o pożarze wydane dla New Forest

Ostrzeżenie o pożarze wydane dla New Forest

811
0

Wydano alarm pożarowy dla New Forest. W lesie jest sucho, co grozi zapaleniem.

Alarm bursztynowy został wydany przez Forestry England and Hampshire Fire and Rescue Service i jest wynikiem szeregu pożarów, które wybuchły w ostatnim okresie świąt wielkanocnych.

Służby ratunkowe uczestniczyły w ośmiu pożarach, w tym w pożarze, który zniszczył ponad 1500 metrów kwadratowych cennego siedliska przyrodniczego. Strażacy rozmawiają z ludźmi o tym, jak i gdzie bezpiecznie korzystać z grilla i udzielają pomocy, aby zgasić te, które były niebezpieczne i prawdopodobnie wymknęły się spod kontroli.

Ludzie, którzy przyjeżdżają do New Forest i myślą o urządzaniu grilla proszeni są o przestrzeganie zasad tzw. kodu. Kod zawiera jasne wytyczne dotyczące sposobu i miejsca korzystania z grilla w lesie oraz sposobów zapobiegania zagrożeniom pożarowym.

Według przepisów jednorazowe grille są dozwolone tylko w Bolderwood i Blackwater, gdzie dostępne są specjalne stoiska i woda. Dla dużych grup paleniska do grillowania można wynająć w Anderwood i Wilverley.

Grille jednorazowe mogą być używane na parkingach, o ile są one na stojaku i używane tylko na powierzchni parkingu. Każdy, kto używa grilla, musi zabrać ze sobą wystarczającą ilość wody, aby całkowicie go ugasić po użyciu i zabrać ze sobą, gdy idzie do domu.

Nie wolno rozpalać ogniska ani palić drewna z lasu.

PoprzedniJedna piąta mieszkańców Southampton nie ma pojęcia, ile wody zużywa
NastępnyPomoc palącym w rzuceniu nałogu kosztuje Hampshire 2 mln funtów rocznie