Start Coronavirus Ostrzeżenie: nowy wariant Covid powoduje wzrost zachorowań w Southampton

Ostrzeżenie: nowy wariant Covid powoduje wzrost zachorowań w Southampton

667
0

Mieszkańcy Southampton zostali wezwani do zachowania bezpieczeństwa po odnotowanym niedawno wzroście zakażeń Covid-19 w całym mieście.

Zastępca dyrektora Brytyjskiej Agencji Bezpieczeństwa Zdrowia South East, Trish Mannes, powiedziała, że ​​wirus „nie zniknął”.

Jej komentarze pojawiły się po znacznym wzroście liczby infekcji w Southampton w ostatnich tygodniach.

Dane rządowe pokazują, że w zeszłym tygodniu w Southampton odnotowano 623 przypadki Covid, co daje całkowitą liczbę 84 415 infekcji w mieście od początku pandemii.

Był to dramatyczny wzrost w porównaniu z tym samym okresem w zeszłym miesiącu, w którym w ciągu tygodnia odnotowano 207 nowych przypadków.

Jest podejrzenie, że za ostatnio odnotowany skok przypadków Covid odpowiada nowy szczep wirusa.

Trish Mannes powiedziała: „W ostatnich tygodniach zaobserwowaliśmy wzrost przypadków w Southampton z przesunięciem dominującego szczepu wariantu Omicron BA.2.

„Najnowsze dane wskazują, że Omicron BA.4 i BA.5 stanowią obecnie ponad połowę rosnących przypadków Covid-19 w Wielkiej Brytanii i napędzają niedawny wzrost liczby infekcji.

„W ciągu ostatnich dwóch lat nauczyliśmy się tak wiele, ale gdy przechodzimy  do życia z Covid na dłuższą metę, każdy z nas musi zachować czujność, podjąć środki ostrożności i upewnić się, że jesteśmy na bieżąco ze szczepieniami przeciwko COVID-19.

„Musimy nadal dbać o własne bezpieczeństwo i bezpieczeństwo naszych bliskich, a szczepienie jest najlepszą formą obrony, jaką mamy. Nigdy nie jest za późno na szczepienie”.

Wiadomo, że wzrost liczby przypadków nie doprowadził do wzrostu liczby przyjęć do szpitala lub zgonów.

Ten stan zawdzięczamy programowi szczepień w Wielkiej Brytanii.

PoprzedniDochodzenie w sprawie morderstwa na Cranbury Terrace
NastępnyNie żyje mężczyzna, którego znaleziono na Thomas Lewis Way w Southampton