Start Brexit Ostrzeżenie i dodatkowy termin dla obywateli UE bez settled status

Ostrzeżenie i dodatkowy termin dla obywateli UE bez settled status

1151
0

Służby imigracyjne zaczną wydawać ostrzeżenia dla obywateli UE, którzy wciąż nie zalegalizowali swojego pobytu na Wyspach. Każdy, kto je otrzyma, będzie miał 28 dni na złożenie aplikacji o settled status.

Pozostało 7 dni na złożenie aplikacji o status osoby osiedlonej – termin upływa z dniem 30 czerwca. Po tym okresie urzędnicy wciąż będą przyjmować wnioski, ale tylko w przypadkach, gdy opóźnienie jest usprawiedliwione i uzasadnione.

Oficjalne dane wskazują, że wniosek złożyło już 5,6 miliona imigrantów z UE. 400 tys. aplikacji wciąż nie rozstrzygnięto, a rządowa infolinia pomocy w ramach EU Settlement Scheme otrzymuje „tysiące telefonów dziennie”.

Minister ds. imigracji Kevin Foster zapewnił, że każdy, kto do przyszłego tygodnia nie otrzyma od Home Office odpowiedzi w sprawie rozpatrzenia swego wniosku, nie musi się obawiać, ponieważ jego prawa są zagwarantowane do momentu podjęcia decyzji.

Dodał, że służby zajmujące się egzekwowaniem prawa imigracyjnego zaczną wydawać unijnym imigrantom dodatkowe ostrzeżenia, dając im 28 dni na odpowiedź.

PoprzedniTeatr Mayflower zostanie ponownie otwarty po 15-miesięcznym zamknięciu
NastępnyLidl ujawnia plany budowy sześciu sklepów w Southampton