Start Polecane Ostrzeżenie dla właścicieli psów z Hampshire po ogromnym wzroście liczby kradzieży

Ostrzeżenie dla właścicieli psów z Hampshire po ogromnym wzroście liczby kradzieży

919
0

W Wielkiej Brytanii liczba kradzieży psów wzrosła o ponad połowę podczas lockdownu.

Ponieważ coraz więcej Brytyjczyków spędza czas w domu lub na spacerach, zapotrzebowanie na posiadanie psa wzrosło. Jednak wzrost liczby osób poszukujących czworonożnego towarzysza spowodował wzrost liczby kradzieży psów w całej Wielkiej Brytanii.

W okresie lockdownu nastąpił 65-procentowy wzrost liczby kradzieży psów w porównaniu z tym samym okresem ubiegłego roku, gdy wiele ras jest przeznaczonych do odsprzedaży po wygórowanych cenach lub do hodowli.

Yale, specjaliści od bezpieczeństwa w domu, wzywają właścicieli zwierząt domowych, aby chronili ich futrzanych członków rodziny przed złodziejami. Niezależnie od tego, czy są w domu, czy biegają po ogrodzie, ważne jest, aby wszystkie punkty dostępu do domu były bezpieczne. Aby pomóc w walce z tym rosnącym zagrożeniem, Yale wymyśliło wiele sposobów, dzięki którym właściciele mogą upewnić się, że ich domy są bezpieczne.

Jeśli wybierasz codziennie tę samą trasę na spacery, może to ułatwić złodziejom śledzenie i planowanie, skąd pies może zostać skradziony. Różnicowanie tras może to utrudnić. Bardzo ważne jest wszczepienie psu mikroczipu. Chociaż nie zapobiegnie to kradzieży psa, ale pomoże w identyfikacji, jeśli zostanie skradziony.

Sprawdź wszystkie zamki w drzwiach i oknach. Jeśli jakieś zamki są uszkodzone, poluzowane lub zużyte, rozważ ich wymianę. Upewnij się, że ogrodzenie ogrodu jest w dobrym stanie. Sprawdź również, czy wszystkie zamki do bram są sprawne, a jeśli konieczna jest wymiana, upewnij się, że przez cały rok używana jest kłódka o maksymalnym lub wysokim poziomie bezpieczeństwa.

Sprawdź, czy oświetlenie bezpieczeństwa działa prawidłowo i czy czujniki nie są zasłonięte przez rośliny lub drzewa. Jasno oświetlona nieruchomość nie jest atrakcyjna dla włamywaczy, którzy preferują ciemne miejsca do pracy. Monitoring jest głównym środkiem odstraszającym potencjalnych włamywaczy.

Ścieżki żwirowe to niedrogi i atrakcyjny sposób na powstrzymanie złodziei przed wejściem do Twojego domu. Ciche stąpanie po żwirze lub innej luźnej powierzchni jest prawie niemożliwe, więc intruzi są mniej skłonni do prób włamania.

PoprzedniPlany poprawy dostępu dla pieszych i rowerzystów między stacjami kolejowymi
NastępnyPizza Express zamknie trzy restauracje w Hampshire i New Forest