Start Wiadomości Ostrzeżenie dla rodziców. Mężczyzna próbował porwać 6-latkę ze szkoły

Ostrzeżenie dla rodziców. Mężczyzna próbował porwać 6-latkę ze szkoły

1266
0

Brytyjska policja apeluje do rodziców o wzmożoną ostrożność. W Birmingham doszło do próby porwania 6-letniej dziewczynki wychodzącej z budynku szkoły – dosłownie kilka metrów od miejsca, gdzie stała jej matka.

Policja twierdzi, że kierowca podjechał czarnym Mercedesem w okolice budynku szkoły Great Bridge Primary School ok. godziny 16.40 w środowe popołudnie. W tym czasie w placówce odbywają się sportowe zajęcia pozalekcyjne dla dzieci.

6-latka opuściła budynek wraz z innymi dziećmi i zaczęła iść chodnikiem w kierunku miejsca, gdzie zawsze czekała na nią matka. Kierujący Mercedesem mężczyzna przez chwilę bardzo wolno jechał wzdłuż drogi, którą szła, po czym zatrzymał się, otworzył drzwi pojazdu i zaczął zachęcać dziecko do wejścia do środka.

Szczęśliwie, dziewczynka błyskawicznie zareagowała na próby wciągnięcia do samochodu. 6-latka biegiem uciekła sprzed szkoły do czekającej na nią mamy.

W związku z zajściem dyrekcja szkoły wystosowała specjalny list do rodziców. „Jesteśmy zaniepokojeni faktem, że tego do incydentów tego rodzaju dochodzi nawet wtedy, kiedy rodzic jest zaledwie kilkanaście metrów od dziecka. Porozmawiamy ze wszystkimi dziećmi o tym, co zaszło. Apelujemy jednocześnie o wzmożoną ostrożność i uważne pilnowanie swoich dzieci podczas przywożenia i odbierania ich ze szkoły” – głosi wiadomość.

W sprawie wszczęto śledztwo. Rzeczniczka Great Bridge Primary School nie skomentowała tego, co się stało.

ŹRÓDŁOpolishexpress.co.uk
PoprzedniIle przeciętna brytyjska rodzina zarobi na Brexicie? Prawie 1000 funtów rocznie
NastępnyRajd rowerowy dla całej rodziny