Start Polecane Ostrzeżenie dla osób używających frytkownic i kuchenek mikrofalowych zamiast piekarników

Ostrzeżenie dla osób używających frytkownic i kuchenek mikrofalowych zamiast piekarników

461
0

Martin Lewis ostrzegł ludzi, którzy porzucili piekarniki na rzecz kuchenek mikrofalowych i frytkownic, aby zaoszczędzić pieniądze, aby byli świadomi, że w rezultacie zużywają więcej energii.

Frytownice powietrzne stały się niezwykle popularne w ostatnich latach i dla wielu są niezbędnym elementem wyposażenia kuchni.

Gwałtownie rosnące rachunki za energię spowodowały, że wiele osób przeszło na frytkownice, które obiecują zużywać mniej energii niż piekarnik.

Jednak Martin Lewis wezwał ludzi do zachowania ostrożności podczas wymiany piekarnika na frytkownicę lub kuchenkę mikrofalową, aby zaoszczędzić pieniądze, ponieważ w niektórych przypadkach frytkownica kosztuje więcej.

Przemawiając w swoim podcaście, ekspert ds. oszczędności powiedział: „Problem z równaniem dotyczącym sprzętu grzewczego polega na tym, że piekarnik będzie miał około 2000 W.

„Uważam, że kuchenka mikrofalowa zapewnia stałe ciepło, podczas gdy piekarnik nagrzewa się do pełnej temperatury, a następnie uzupełnia ją, aby nie działała z pełną mocą przez cały czas.”

„Jeśli robisz ziemniaka w mundurkach przez 10 minut w kuchence mikrofalowej, będzie to tańsze niż robienie jednego ziemniaka w mundurkach w piekarniku przez półtorej godziny.”

„Jednakże, jeśli robisz obiad dla całej rodziny i gotujesz kilka ziemniaków, to prawdopodobnie jest to tańsze niż włożenie pięciu lub sześciu ziemniaków w mundurkach do kuchenki mikrofalowej, ponieważ każdy dodatkowy produkt, który włożysz do kuchenki mikrofalowej, musisz trzymać dłużej, ponieważ kuchenka mikrofalowa po prostu podgrzewa pojedynczy produkt.”

„Ogólne równanie jest następujące: znajdź moc przedmiotu, a następnie oblicz, ile kilowatów zużywa dane urządzenie, a następnie pomnóż to przez 34 pensy za godzinę użytkowania”.

Magazyn Which? zgadza się z Lewisem, że frytkownice są najtańszą opcją do gotowania większości potraw, ale „wciąż lepiej jest używać piekarnika, jeśli gotujesz większe porcje”.

Emily Seymour, redaktor ds. energii grupy konsumenckiej, powiedziała: „W ostatnich miesiącach nastąpił gwałtowny wzrost zainteresowania frytkownicami i mniejszymi urządzeniami do gotowania, a nasze badania pokazują, że w niektórych przypadkach ich popularność może być uzasadniona, ponieważ odkryliśmy, że te produkty kosztują mniej do gotowania niektórych potraw niż konwencjonalne piekarniki.”

„Jednak, jeśli gotujesz więcej niż dla jednej osoby, nie zaoszczędzisz wiele a wręcz dołożysz, więc nadal lepiej jest używać piekarnika, jeśli gotujesz duże ilości”.

PoprzedniWzrosła liczba zgonów dzieci z powodu inwazyjnej formy paciorkowca
NastępnyPrzepisy bankowe w Wielkiej Brytanii w największym wstrząsie od ponad 30 lat