Start Polecane Ostrzeżenie dla kierowców o zmianach dotyczących tablic rejestracyjnych

Ostrzeżenie dla kierowców o zmianach dotyczących tablic rejestracyjnych

1446

Kierowcy są proszeni o upewnienie się, że ich tablice rejestracyjne są dopuszczone do ruchu drogowego, ponieważ nowy numer rejestracyjny pojazdu „23” pojawi się w przyszłym tygodniu.

Kierowcy w Anglii, Szkocji i Walii zobaczą nowe numery, które pojawią się na drogach 1 marca. Kierowcy muszą upewnić się, że ich własne tablice rejestracyjne są zgodne ze specyfikacjami, aby były zgodne z prawem drogowym, z ostrzeżeniem, że osoby nieprzestrzegające przepisów mogą zostać ukarane grzywną w wysokości 1000 funtów.

DVLA ostrzega: „Tablice rejestracyjne muszą poprawnie pokazywać Twój numer rejestracyjny. Nie możesz zmieniać kolejności liter ani cyfr ani zmieniać ich tak, aby były trudne do odczytania.”

„Możesz zostać ukarany grzywną w wysokości do 1000 funtów, a Twój pojazd nie przejdzie testu MOT, jeśli jeździsz z nieprawidłowo wyświetlanymi tablicami rejestracyjnymi”.

Oto zasady, o których powinieneś wiedzieć, dotyczące tablic rejestracyjnych z DVLA.

Tablice rejestracyjne Twojego pojazdu muszą:

– być wykonane z materiału odblaskowego

– wyświetlać czarne znaki na białym tle (płyta przednia)

– wyświetlać czarne znaki na żółtym tle (tylna płyta)

– być oznaczone, aby pokazać, kto dostarczył tablicę rejestracyjną

– być oznaczone numerem British Standard – jest to „BS AU 145e” dla tablic montowanych po 1 września 2021 r.

Znaki nie mogą być usuwalne ani odblaskowe. Jeśli Twoje tablice rejestracyjne zostały zamontowane po 1 września 2021 r., również muszą być w jednym odcieniu czerni.