Start Polecane Ostrzeżenie dla brytyjskich kierowców przed zimowymi miesiącami

Ostrzeżenie dla brytyjskich kierowców przed zimowymi miesiącami

779
0

Kierowcy z Wielkiej Brytanii są ostrzegani przed zimowymi miesiącami, oblodzonymi drogami i niebezpiecznymi warunkami jazdy. Ponieważ rady miejskie borykają się z niedoborem kierowców, zimą może zabraknąć operatorów piaskarek.

Pogłębiony przez pandemię i Brexit niedobór kierowców samochodów ciężarowych w całym kraju jest wskazywany jako główny winowajca za niedawny brak paliwa i brak żywności na półkach w supermarketach. Niedobory kierowców mogą teraz wpłynąć na cały kraj, gdy wejdziemy w zimowe miesiące.

Szacowany niedobór kierowców w Wielkiej Brytanii wynosi 100 000, a wolne miejsca wciąż nie są obsadzane wystarczająco szybko. David Renard, rzecznik ds. transportu Stowarzyszenia Samorządów Lokalnych (LGA), powiedział: „Chociaż większość rad była w stanie utrzymać działanie usług, niektóre mogą uznać, że ich usługi posypywania są dotknięte w taki sam sposób, jaki miał miejsce na usługi odbioru odpadów.”

„Jak co roku, rady będą aktywnie pracować nad planowaniem z wyprzedzeniem i gwarancją, że ich usługi zimowe są na tyle zabezpieczone, jak to tylko możliwe”. Richard dodał, że pokusa podwyżek płac w sektorze prywatnym tylko pogorszy sytuację – samorządy nie będą w stanie wyrównać płac.

Kierowcy samochodów ciężarowych zazwyczaj zarabiają od 28 000 do 32 500 funtów rocznie, ale niektórzy kierowcy dostarczający towary do supermarketów otrzymują obecnie do 70 000 funtów.

PoprzedniOktoberfest powraca do Southampton w tym miesiącu
NastępnyGospodarka Wielkiej Brytanii wzrosła dzięki staycation i jedzeniu poza domem