Start Coronavirus Osoby w wieku 40 – 49 lat następni na liście do szczepienia...

Osoby w wieku 40 – 49 lat następni na liście do szczepienia przeciwko Covid-19

726
0

Rząd poinformował, że następne do szczepienia przeciwko Covid-19 będą osoby w wieku 40-49 lat.

Wspólny Komitet ds. Szczepień (JCVI) rozważył, czy w następnej kolejności należy zaszczepić grupy takie jak nauczyciele i policjanci, ale doszedł do wniosku, że najskuteczniejszym sposobem zapobiegania śmierci i przyjęciu do szpitala jest ustalanie priorytetów osób według wieku.

Stwierdzono, że badania modelowe dla fazy 2 programu szczepień również wskazują, że szybkość wprowadzania szczepionek jest najważniejszym czynnikiem pomagającym zapobiegać ciężkim chorobom i śmierci.

Oznacza to, że w fazie 2 priorytet zostanie nadany w następującej kolejności:

– Wszyscy w wieku 40-49 lat

– Wszyscy w wieku 30-39 lat

– Wszyscy w wieku 18-29 lat

Grupy te zostaną zaszczepione, gdy wszystkie osoby w fazie 1 (osoby w wieku powyżej 50 lat i najbardziej wrażliwe) otrzymają szczepionkę.

Profesor Wei Shen Lim, przewodniczący Covid-19 w JCVI, powiedział: „Szczepienia powstrzymują ludzi przed umieraniem, a obecna strategia polega na priorytetowym traktowaniu tych, którzy są bardziej narażeni na poważne następstwa i umierają z powodu Covid-19. Dowody są jasne, że ryzyko hospitalizacji i śmierci wzrasta wraz z wiekiem.”

„Program szczepień jest olbrzymim sukcesem, a kontynuacja jego wdrażania z uwzględnieniem wieku zapewni największe korzyści w najkrótszym czasie, także dla osób wykonujących zawody o wyższym ryzyku narażenia”.

PoprzedniMężczyzna aresztowany po rasistowskim ataku na wykładowcę w Southampton
NastępnyPoszukiwany degustator czekolady: wymarzona praca z dożywotnim zapasem czekolady