Start Polecane Osoby w wieku 16 i 17 lat mają prawo do zmiany płci

Osoby w wieku 16 i 17 lat mają prawo do zmiany płci

258
0

Młodzi mieszkańcy Szkocji w wieku 16 i 17 lat będą mogli zmienić swoją płeć po tym, jak szkocki rząd odrzucił działania mające na celu utrzymanie minimalnego wieku na poziomie 18 lat.

Niektórzy posłowie SNP byli wśród tych, którzy argumentowali, że 16 lat to za wcześnie, aby dokonać tak „głębokiej zmiany”. Jednak rząd powiedział, że obniżenie wieku jest zgodne z innymi prawami i obowiązkami, które ludzie zyskują w wieku 16 lat.

Szkoccy konserwatyści oskarżyli rząd o próbę przyspieszenia reform przez parlament przed Bożym Narodzeniem, aby uniknąć właściwej kontroli.

Parlament został wcześniej zawieszony na około pół godziny, kiedy protestujący krzyczeli „wstydźcie się wszyscy” i „nie ma tu demokracji” z publicznej galerii, gdy posłowie głosowali przeciwko posunięciu mającemu na celu utrudnienie przestępcom seksualnym zmiany płci.

Członkowie społeczeństwa zostali później wpuszczeni z powrotem do galerii, a posłowie opisali decyzję o ich usunięciu jako „nieproporcjonalną reakcję” na nękanie.

Rząd chce ułatwić osobom trans uzyskanie zaświadczenia o uznaniu płci (GRC), które zmienia płeć zapisaną w akcie urodzenia. Propozycje zniosą wymóg diagnozy dysforii płciowej. Obniżą również minimalny wiek wnioskodawców z 18 do 16 lat i skrócą czas potrzebny wnioskodawcy do życia w nabytej płci z dwóch lat do trzech miesięcy – lub sześciu miesięcy dla osób w wieku 16 i 17 lat – z trzymiesięczną refleksją, kiedy mogą zmienić zdanie.

PoprzedniOdbiór śmieci w okresie świątecznym
NastępnyPlany zburzenia „niebezpiecznej” ściany klifu na Isle of Wight