Start Wiadomości Ośmiu mężczyzn ma tyle, co połowa ludzkości

Ośmiu mężczyzn ma tyle, co połowa ludzkości

683
0

Według danych opublikowanych przez fundację Oxfam, organizację humanitarną, zajmującą się kwestiami nierówności społecznych i rozwarstwienia ekonomicznego, aż połowa majątku ludzkości należy do zaledwie 8 mężczyzn.

Skok jest niesamowity, ponieważ jeszcze siedem lat temu połowa majątku ludzkości leżała na kontach aż 43 najbogatszych osób.

Teraz na tej krótkiej liście znaleźli się Bill Gates (współzałożyciel korporacji Microsoft), Warren Buffett (ekonomista uważany za jedno z najlepszych inwestorów na świecie), Carlos Slim (meksykański przedsiębiorca i magnat telekomunikacyjny), Jeff Bezos (prezes Amazon.com), Mark Zuckerberg (założyciel Facebooka), Amancio Ortega (założyciel firmy Zara),Larry Ellison (współzałożyciel i prezes Oracle Corporation) i Michael Bloomberg (przedsiębiorca i polityk). Łącznie na ich majątki szacowane są 426 miliardów dolarów.

Oxfam apeluje, aby ograniczyć przywileje najbogatszych. Na ten temat wypowiedział się w programie „Tak jest” m.in. Andrzej Sadowski z Centrum im. Adama Smitha. – Jako przyczyny takiej sytuacji można upatrywać ochrony ze strony rządów. Jest to swoista bariera – powiedział.

Maja Orzechowska

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniWielka Brytania nie podpisze umowy handlowej z USA przed Brexitem
NastępnyTheresa May ogłosiła plan wyjścia Wielkiej Brytanii z Unii