Start Polecane Ośmioro handlarzy niewolników z Polski usłyszało wyroki

Ośmioro handlarzy niewolników z Polski usłyszało wyroki

912
0

Brytyjski sąd w dwóch procesach skazał osiem osób na kary więzienia za handel ludźmi, zmuszanie do pracy oraz pranie brudnych pieniędzy – podaje portal tvn24.pl.

– Do tej pory zidentyfikowano już 92 ofiary gangu, w wieku od 17 do 60 lat, ale policja podejrzewa, że mogło być ich ponad 400 – czytamy na tvn24. 

Jak wynika ze śledztwa, wszystko zaczęło się w 2012 roku. Członkowie gangu poszukiwali swoich ofiar w Polsce, obiecując pracę i lepsze życie. – Na miejscu okazywało się jednak, że przybywający na Wyspy Polacy będą mieszkać w uwłaczających warunkach – donosi bbc.com. 

Wybierano osoby najbardziej zdesperowane, w tym w bezdomnych, byłych więźniów i alkoholików. Kwaterowano je w obskurnych domach w okolicach West Bromwich, Smethwick czy Walsall i zmuszano do spania na brudnych materacach, bez bieżącej wody – relacjonuje tvp.info

Jak podkreśla gazeta.pl, „zatrudniane” przez ósemkę Polaków osoby były zmuszane przemocą i groźbami do ciężkiej, wielogodzinnej pracy – najczęściej na farmach czy w sortowniach śmieci i ubojniach. Członkowie gangu zabierali im większość zarobków, zostawiając jedynie głodową tygodniówkę w wysokości 20 funtów.

Szacuje się, że w ten sposób ośmioro handlarzy ludźmi mogła dorobić się nawet 2 milionów funtów. 

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton jest najbardziej „oszczędnym miastem w Wielkiej Brytanii”
NastępnyRed Arrows na paradzie równości w Londynie