Start Polecane Osłona przeciw dronom w brytyjskim więzieniu

Osłona przeciw dronom w brytyjskim więzieniu

718
0

Brytyjskie więzienie, jako pierwsze na świecie, zastosuje osłonę przeciw dronom, dzięki którym na teren zakładów karnych przemycane są narkotyki.

Drony stały się poważnym zagrożeniem dla bezpieczeństwa w więzieniach na terenie Wielkiej Brytanii. Są one coraz częściej wykorzystywane do przemytu narkotyków, broni i telefonów. Więzienie na Wyspach, jako pierwsze na świecie zastosuje technologię antydronową, która stworzy ogromną, 600-metrową tarczę wokół więzienia. Osłona będzie wykrywać i odbijać zdalnie sterowane urządzenia do miejsca, z którego zostały wysłane – informuje Mirror.

Prison Officers’ Association ostrzegło, że drony mogą umożliwić więźniom prowadzenie przestępczości zorganizowanej zza więziennych krat.

– Widzieliśmy więźniów planujących ucieczki za pomocą telefonów komórkowych i widzieliśmy drony, które dostarczają na tereny zakładów karnych telefony, narkotyki i inne przedmioty. Te urządzenia są środkami dostępu do świata zewnętrznego, a tym samym zagrażają zdrowiu i bezpieczeństwu personelu w więzieniach, a co ważniejsze społeczeństwu – powiedział Glyn Travis, rzecznik Prison Officers’ Association.

Najpierw nowy system zostanie wprowadzany w więzieniu Les Nicolles w Guernsey, gdzie na jego obwodzie zostanie zainstalowanych około 20 czujników powodujących zakłócenia. Jeśli metoda się sprawdzi, to będzie wdrożona również w innych zakładach.

Specjaliści ocenili, że system jest stosunkowo tani, ponieważ w zależności od wielkości więzienia kosztuje  od 100 000 do 250 000 funtów.

ŹRÓDŁOgoniec.com
PoprzedniSouthampton: dwóch zamaskowanych mężczyzn zatrzymało nastolatka i zażądało od niego pieniędzy
NastępnySeria napadów na sklepy w Southsea