Start Southampton Osiem osób z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 podczas lotu z Krety

Osiem osób z pozytywnym wynikiem testu na Covid-19 podczas lotu z Krety

559
0

Ośmiu nastoletnich wczasowiczów, którzy przyjechali do Wielkiej Brytanii z Krety, uzyskało pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Chłopcy byli na pokładzie samolotu Wizz Air 8168 lecącego z Heraklionu na lotnisko Luton 25 sierpnia. Linie lotnicze podały, że w samolocie było 212 osób, i że „poinformowały o tym odpowiednie władze sanitarne”. Rzecznik Departamentu Zdrowia i Opieki Społecznej powiedział, że jest świadomy sytuacji i radzi poszkodowanym, aby się izolowali.

Nastolatkowie, którzy pochodzą z Winchester w hrabstwie Hampshire, należeli do ​​grupy 12 osób na pokładzie samolotu i spędzili 10 dni na Krecie. Wkrótce po powrocie do Wielkiej Brytanii skontaktowali się z nimi znajomi, których poznali na wakacjach, którzy powiedzieli, że po powrocie do domu uzyskali pozytywny wynik testu na koronawirusa.

Damian Stafford, którego 18-letni syn uzyskał pozytywny wynik, powiedział, że nikt z NHS test-and-trace nie skontaktował się z jego rodziną. „Musieliśmy po prostu polegać na tak wychwalanym brytyjskim zdrowym rozsądku i robić rzeczy samodzielnie, bez żadnej pomocy ze strony władz, a to co robimy jest po prostu… samoizolacją” – powiedział. „System test and trace nie musi być światowym hitem, musi tylko zwyczajnie działać, a obecnie najwyraźniej nie działa.”

PoprzedniWielka Brytania wydaje tysiące funtów na tłumaczy dla polskich przestępców
NastępnyAmazon stworzy dziesiątki stałych miejsc pracy i 200 świątecznych pozycji