Start Polecane Organizacje charytatywne przygotowują 400 posiłków dla bezdomnych

Organizacje charytatywne przygotowują 400 posiłków dla bezdomnych

376
0

Organizacje zebrały się, aby rozdać setki bezpłatnych posiłków bezdomnym w Southampton.

Organizacje charytatywne zebrały się, aby ugotować 400 świeżych posiłków dla społeczności bezdomnych w mieście. Pomysł ten został zainicjowany przez Radę Sikh Gurdwaras oraz One Community Hampshire and Dorset (OCHD).

Posiłki uznane za „szczególnie mile widziane, biorąc pod uwagę obecny chłód”, podawano w Nowy Rok w schroniskach w całym mieście, w tym w schronisku dla bezdomnych Dwóch Świętych, w Booth Center Salvation Army Hostel i w Towarzystwie św. Jakuba.

Członkowie Rady Sikhów powiedzieli, że chcą coś zmienić w bezprecedensowych czasach spowodowanych kryzysem koronawirusa. Dr Sanjukta Ghosh, historyk żywności i specjalista ds. strategii społeczności w OCHD, powiedział: „OCHD aktywnie wspierało potrzeby osób wrażliwych poprzez pomoc żywnościową podczas lockdownu”.

„Dostarczanie żywności w nagłych wypadkach osobom doświadczającym niedostatków i trudnych warunków bezdomności jest częścią OCHD i humanitarnego obowiązku Rady Southampton Sikh Gurdwara”.

Lord Rami Ranger CBE, główny patron organizacji charytatywnej, powiedział, że inicjatywa łączy wspólnoty w służbie ludzkości.