Start Polecane Organizacje charytatywne apelują do wolontariuszy o pomoc w kolekcji żywności w Southampton

Organizacje charytatywne apelują do wolontariuszy o pomoc w kolekcji żywności w Southampton

524
0

Dwie organizacje charytatywne apelują do wolontariuszy z Southampton o pomoc w największej w Wielkiej Brytanii kolekcji żywności dla potrzebujących.

Trussell Trust i FareShare, które mają na celu walkę z głodem, zbierają żywność w sklepach Tesco w Southampton podczas corocznej zbiórki żywności Tesco i szukają ochotników, którzy będą zachęcać kupujących do przekazywania darowizn, aby zebrać jak najwięcej żywności.

Podczas zbiórki od 21 do 23 listopada klienci będą zachęcani do przekazywania żywności o długiej żywotności, aby pomóc bankom żywności i grupom społecznym wesprzeć potrzebujących w Boże Narodzenie. Tesco dołoży swoje 20 proc.  do darowizn klientów w celu dalszego wsparcia dwóch organizacji charytatywnych.

Emma Revie, dyrektor generalny The Trussell Trust, powiedziała: „W okresie poprzedzającym Święta Bożego Narodzenia nasza sieć banków żywności widzi jeszcze więcej osób potrzebujących pomocy.

„Banki żywności zrobią wszystko, co w ich mocy, aby zapewnić niezbędne wsparcie w sytuacjach kryzysowych, aby ludzie nie odczuwali głodu w te Święta Bożego Narodzenia. Ale aby upewnić się, że datki są wystarczające, potrzebujemy Twojego wsparcia. Im więcej osób zgłosi się na ochotnika, tym więcej żywności będzie zbierane od hojnych klientów, a lepiej przygotowane banki żywności będą pomagać lokalnym mieszkańcom.” Aby zgłosić się na ochotnika, należy odwiedzić stronę https://fareshare.org.uk/tescofoodcollection/.

PoprzedniCoraz więcej Polaków lata do USA
NastępnyProtest zwolenników referendum w sprawie Brexitu w Londynie