Start Southampton Organizacja Planets Cancer Charity potrzebuje 250 tysięcy funtów na urządzenie do radioterapii

Organizacja Planets Cancer Charity potrzebuje 250 tysięcy funtów na urządzenie do radioterapii

393
0

Organizacja charytatywna z Southampton pilnie potrzebuje 250 tysięcy funtów na utrzymanie urządzenia do radioterapii o dużej mocy.

Ze względu na pandemię koronawirusa Planets Cancer Charity nie może sobie pozwolić na utrzymanie umowy dzierżawy o wartości 10000 funtów miesięcznie na Intra Operative Electron Beam Radotherapy Machine lub urządzenie IOERT, które znajduje się w University Hospital Southampton. Mimo że organizacja charytatywna zainwestowała ponad 600 000 funtów w rewolucyjną maszynę od 2016 r., bez dalszych środków maszyna będzie musiała wrócić do Stanów Zjednoczonych w styczniu.

Layla Stephen jest współzałożycielem i dyrektorem generalnym Planets i od 12 lat choruje na raka neuroendokrynnego. Powiedziała: „IOERT to specjalistyczny rodzaj pojedynczej terapii, radioterapii wysokodawkowej, którą podaje się za jednym razem podczas zabiegu chirurgicznego, bezpośrednio po usunięciu guza nowotworowego.

„IOERT można również stosować w połączeniu z leczeniem neoadiuwantowym, w tym chemioterapią i radioterapią wiązką zewnętrzną w celu zmniejszenia raka przed operacją lub jako samodzielne leczenie”.

„Zazwyczaj konwencjonalna radioterapia jest podawana pacjentowi przez sześć do siedmiu tygodni z całym ryzykiem, niedogodnościami i kosztami dla NHS, które się z tym wiążą, zwłaszcza podczas obecnej pandemii. „IOERT to rewelacja nie tylko pod względem szybkości, ale także skuteczności”.

Leczenie IOERT potencjalnie ratuje życie pacjentom z zaawansowanymi i złożonymi nawracającymi nowotworami różnych układów narządów.

W Southampton urządzenie było stosowane głównie w raku jelita grubego, raku trzustki oraz raku głowy i szyi, ale może być również stosowany w raku neuroendokrynnym, raku dróg żółciowych, rakach ginekologicznych, mięsakach, rakach urologicznych, rakach szyi i czaszki oraz w niektórych przypadkach raka u dzieci.

Ponieważ przyszłe pozyskiwanie funduszy wydaje się niepewne z powodu pandemii, Layla powiedział, że 250 000 funtów pomogłoby w zapewnieniu, że urządzenie IOERT pozostanie w University Hospital w Southampton przez pozostałą część okresu użytkowania.

PoprzedniPizza Express zamknie trzy restauracje w Hampshire i New Forest
NastępnyW Southampton pojawi się interesujący projekt artystyczny