Start Polecane Organizacja charytatywna zachęca ludzi, aby nie ignorowali objawów raka trzustki

Organizacja charytatywna zachęca ludzi, aby nie ignorowali objawów raka trzustki

530
0

Badania wykazały, że prawie jedna trzecia osób w Wielkiej Brytanii (28 procent) czekałaby trzy miesiące lub dłużej, aby zwrócić się o pomoc do swojego lekarza pierwszego kontaktu, gdyby miała potencjalne objawy raka trzustki.

Pandemia odstrasza ludzi od skontaktowania się z lekarzem, przy czym 31% osób twierdzi, że zwlekałoby z szukaniem pomocy dłużej niż zwykle.

Spośród tych, którzy rzadziej szukają pomocy, 51 procent nie chciało być ciężarem dla NHS, podczas gdy jedna czwarta martwiła się złapaniem Covid-19.

W 2019 r. w NHS Hampshire, Southampton i Isle of Wight CCG (Clinical Commissioning Group) odnotowano 328 przypadków raka trzustki i 293 zgony.

Niejasne objawy raka trzustki oznaczają, że często pozostaje niewykryty, dopóki nie rozprzestrzeni się na inne obszary ciała.

Nie istnieją żadne badania przesiewowe ani testy wczesnego wykrywania, które pomogłyby lekarzom zdiagnozować chorobę, a około 80 procent osób jest diagnozowanych, gdy choroba jest w zaawansowanym stadium, co sprawia, że ​​jest już za późno na leczenie ratujące życie.

Pancreatic Cancer UK zaleca, aby każdy, kto doświadcza jednego lub więcej z najczęstszych objawów – bólu pleców, niestrawności, bólu brzucha i utraty wagi – przez ponad cztery tygodnie – skontaktował się ze swoim lekarzem rodzinnym.

PoprzedniZorza polarna w Londynie do 11 grudnia
NastępnyMoneta 2 GBP sprzedana za 500 GBP, a kolejne są nadal w obiegu